Skip to content

macierzanki.pl

Zrozumieć kobiece emocje

Zrozumieć kobiece emocje

„Zrozumieć kobiece emocje” – taki temat przyświecał drugiemu spotkaniu Macierzanek. Wzięło w nim udział kilkanaście mam, a pośród nich nowe osoby. Spotkanie poprowadziła psycholog Agata Górecka, która rozpoczęła wstępem o znaczeniu roli emocji w życiu kobiety. Później pod okiem prowadzącej przyglądałyśmy się przeżywanym przez siebie uczuciom. Rozpisywałyśmy emocje trudne i te przyjemne, zastanawiałyśmy się, które z nich najczęściej nam towarzyszą i czego są przejawem. Odkrywałyśmy, jak ważne są emocje w życiu, ponieważ sygnalizują, czy nasze potrzeby są zaspokajane czy też nie.
W trakcie warsztatów zastanawiałyśmy się również, jak przeżywamy trudne emocje, jak sobie z nimi radzimy, szczególnie ze złością. Pomogło nam w tym chociażby odzwierciedlenie naszej złości poprzez rysunek. Rozmawiając w parach, mogłyśmy opowiedzieć sobie, o tym jak w codzienności dajemy upust naszym uczuciom. Nie zabrakło też czasu na dyskusję na forum. Rozmowa rozwinęła się w kierunku przeżywania macierzyństwa, sposobów wychowywania naszych dzieci, roli mamy.
W trakcie gdy mamy mierzyły się ze swoimi emocjami, starsze dzieci bawiły się w przygotowanym dla nich kąciku. Młodsze nie odstępowały swoich mam na krok.
Z racji tego, że spotkanie odbyło się dzień przed Świętem Miłosierdzia, postanowiłyśmy zorganizować zbiórkę rzeczy dla mam i dzieci z Domu Samotnej Matki w Łodzi. Udało nam się zebrać pokaźną kolekcję ubranek, ale też pieluch, chusteczek oraz kaszek potrzebnych maluchom.

Watch Full Movie Online Streaming Online and Download

1 comment

  • Agata

    Maj 9, 2016

    Niesamowicie się cieszę, że są w Łodzi tego typu spotkania. Można wreszcie porozmawiać o nurtujących nas tematach z kompetentnymi ludźmi.

Leave a Reply