Skip to content

macierzanki.pl

Uczucie jak kwiat

Uczucie jak kwiat

Podczas majowego spotkania Macierzanek, na chwilę porzuciłyśmy codzienne zabieganie, by pochylić się nad dbaniem o nasze małżeństwa.
Ewa Arendarczyk to mama dwóch córek, z wykształcenia fizyk, od lat zajmuje się nauczaniem metod naturalnego planowania rodziny, prowadzi liczne warsztaty i konferencje na temat rozwoju osobistego i relacji, ze szczególnym uwzględnieniem relacji małżeńskiej. Tworzy portal łączący wszystkie jej zainteresowania – Laboratorium więzi. Ku naszej radości, przyjęła zaproszenie na majowe spotkanie, by umocnić nas na drodze rozwoju w kobiecości.

Jak zatem dbać o małżeństwo, by nasze uczucie rozkwitło jak kwiat?

Ewa Arendarczyk odwołała się do obserwacji podczas pracy jako trener relacji, ale przede wszystkim swoich doświadczeń, co dla nas – żon z niewielkim stażem – jest nieocenioną pomocą.
Przypomniała o tym, jak istotne jest wspólne spędzanie czasu w sposób atrakcyjny dla obojga małżonków, jak bardzo zbliża to do siebie i ociepla myśli o sobie nawzajem. Wskazała także, że ważne są jak najczęstsze rozmowy wspierające – na czym polega wspierająca zmiana perspektywy, Ewa pisała w jednym ze swoich artykułów – i przypomniała, że warto komunikować swoje potrzeby i odczucia, a nie warto oczekiwać, że mąż pewnych rzeczy się domyśli.
We wspierającej, nieoceniającej atmosferze dzieliłyśmy się doświadczeniami, troskami i spostrzeżeniami. Wspólne spojrzenie pozwala dostrzec nowe strony problemu i zmienić perspektywę. Ze spotkania wyszłyśmy wzmocnione, zainspirowane do walki o lepsze małżeństwo.

Leave a Reply