Skip to content

macierzanki.pl

Teofilów – najbliższe spotkania

Teofilów – najbliższe spotkania

Wspólnota Macierzanek spotyka się co miesiąc w trzecią sobotę w parafii Miłosierdzia Bożego na Teofilowie.
Program na najbliższe miesiące przedstawia się bardzo ciekawie.

18 marca  „Różnorodność powołań kobiety”

Spotkanie z Krystyną Pawlak, która podpowie nam jak łącząc ze sobą rolę żony, matki i kobiety, nie zagubić siebie i zachować równowagę. Pani Krystyna Pawlak – na co dzień nauczycielka i mama trójki dorosłych dzieci – wraz z mężem jest liderem łódzkiego ośrodka wspólnoty Spotkań Małżeńskich. W swej działalności wprowadza narzeczonych oraz małżeństwa z różnym stażem w zasady dobrego dialogu.

22 kwietnia  „Start w macierzyństwo”

Spotkanie z Katarzyną Gontarek, Certyfikowanym Doradcą Laktacyjnym, położną i fizjoterapeutką, znana większości młodych mam w Łodzi jako niezawodny przewodnik na mlecznej drodze.
Pani Katarzyna Gontarek, opierając się na wieloletniej pracy z kobietami oraz własnym doświadczeniu mamy trójki dzieci, podpowie co ułatwia młodym mamom drogę, jak łagodnie wejść w nowe powołanie oraz jaką rolę w początkach macierzyństwa odgrywa karmienie piersią.

20 maja „Uczucie jak kwiat – pozwól rozkwitnąć swojemu małżeństwu”

Spotkanie z  Ewą Arendarczyk – trenerem rozwoju osobistego i relacji. Pochylimy się nad tym, jak w gonitwie codziennych obowiązków i aktywności, nie zagubić więzi z mężem oraz jak wnieść wzajemną fascynację na nowy poziom.
Pani Ewa Arendarczyk, mama dwóch córek, z wykształcenia fizyk, od lat zajmuje się nauczaniem metod naturalnego planowania rodziny, prowadzi liczne warsztaty i konferencje na temat rozwoju osobistego i relacji, ze szczególnym uwzględnieniem relacji małżeńskiej. Tworzy portal łączący wszystkie jej zainteresowania – Laboratorium więzi.

10 czerwca „Pęknięta kolebka”

Całodzienne skupienie z o.Wojciechem Jędrzejewskim OP o tym, jak zranienia z dzieciństwa stają się jednocześnie kruchością i siłą naszej dorosłości. Na skupienie zapraszamy całe rodziny, będzie to czas na modlitwę, zatrzymanie, ucztę duchową i pobycie razem. Więcej szczegółów już niebawem.
Ojciec Wojciech Jędrzejewski, dominikanin, szerzej znany z telewizji Religia tv, a dziś Boska tv, autor wielu książek ze styku duchowości i psychologii.

Wspólnota Macierzanek zaprasza na spotkania młode Mamy z dziećmi (te, które na co dzień przytulają swoje maluszki oraz te, które dopiero noszą je pod sercem). Spotkania mają luźny charakter, nie trzeba się na nie zapisywać, a dzieci mogą biegać, opowiadać, płakać – są pełnoprawnymi uczestnikami spotkań. Warto wziąć ze sobą drobne zabawki i jakieś przekąski dla dzieci.

Leave a Reply