Skip to content

macierzanki.pl


Macierzanki Centrum

Parafia Najświętszego Imienia Jezus
ul. Sienkiewicza 60
90-058 Łódź
www.lodz.jezuici.pl

 

 

MAMY czas na modlitwę – spotkania grupy Macierzanki Centrum

Mamy z małymi dziećmi, które marzą o chwili ciszy i osobistej modlitwy, zyskały nowe miejsce.

Od 25. października 2017 przy kościele Jezuitów w Łodzi odbywają się spotkania dla macierzanek. Lokalizacja jest dogodna, by dojechać tu z różnych stron Łodzi.
Co dwa tygodnie kobiety z małymi dziećmi spotykają się na wspólnej modlitwie, rozmowie o wierze przy kawie, a także na Eucharystii. Warunki lokalowe, czyli sąsiedztwo kaplicy i kawiarenki, pozwalają na płynne przechodzenie z jednego punktu na drugi. Wszystko rozpoczyna się w kaplicy świętego Krzysztofa. Mamy mają czas na modlitwę do
Ducha świętego, a także rozważacie Słowa Bożego. Później idą do kawiarenki, gdzie przy kawie, herbacie i cieście rozmawiają o wierze, o swojej codzienności, dylematach, trudnościach i radościach.

W tym czasie dzieci mogą się swobodnie się bawić na rozłożonych matach. W takcie spotkania kaplica jest dostępna, by każda z mam mogła udać się na modlitwę indywidualną. Spotkania kończą się Eucharystią, tuż przed nią jest też chwila, by skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania.
Spotkania pomyślane są tak, by można było z nich skorzystać w całości lub wpaść na chwilę. Każda z mam decyduje według własnej potrzeby.
Liczba mam, które przychodzą waha się od kilku do kilkunastu. Są już stałe bywalczynie, ale także kobiety, które przychodzą co jakiś czas.
Macierzanki Centrum spotykają się co dwa tygodnie. Na spotkanie zaproszone są wszystkie mamy z dziećmi. Oczywiście jeśli dzieci są w przedszkolu, szkole lub pod opieką kogoś innego, czy jeszcze pod sercem mamy, też można przyjść.

Grupą w Centrum zajmuję się Karolina