Skip to content

macierzanki.pl


O nas

Macierzanki to grupa otwarta, skierowana do młodych mam, choć tak naprawdę każda z nas jest w innym wieku, z różnym stażem i doświadczeniem macierzyństwa. Łączy nas wspólny cel: pragnienie spotkania, rozmowy, dzielenia się swoim doświadczeniem oraz chęć wzrastania. Naszym fundamentem jest wiara i w duchu tej wiary patrzymy na nasze życie.
Spotkania rozpoczynamy wspólną modlitwą, a później przechodzimy do wcześniej ustalonego tematu. W odkrywaniu rożnych aspektów macierzyństwa pomagają nam zaproszeni goście. Po krótkim wykładzie następuje część dyskusyjna. Każda z nas, w atmosferze zrozumienia i zaufania, może podzielić się swoimi spostrzeżeniami, doświadczeniami lub też zwyczajnie zadać pytanie.
W miarę możliwości każda z nas zostawia swoje maluchy w domu pod opieką męża lub kogoś innego, by móc ten czas wykorzystać dla siebie. Wiadomo jednak, że często nie ma jak zorganizować opieki. Dlatego w trakcie spotkania nasze dzieci mają zorganizowaną specjalnie dla nich przestrzeń na dużym dywanie, gdzie zgromadziłyśmy zabawki, kredki, bloki. Gdy my słuchamy i rozmawiamy, dzieci mogą się pobawić.
Są z nami także maluszki, które spotkanie spędzają na rękach mamy, lub jeszcze mniejsze, które są jeszcze „pod sercem”. Nasze spotkania są otwarte, nie trzeba się na nie zapisywać. Zapraszamy wszystkie Mamy.